POLICJA 997 11 maj 13:50 | Redaktor

Mieszkaniec powiatu radziejowskiego otrzymał SMS-y od oszustów podszywających się pod firmę energetyczną. Wiadomości były próbą wyłudzenia danych, a w konsekwencji - kradzieży pieniędzy z konta.

Policjanci sygnał o podejrzanych SMS-ach otrzymali od mieszkańca powiatu radziejowskiego. Oszuści zapowiadają w nich odłączenie prądy, z powodu rzekomego zalegania z opłatą. Podają też link, pod którym „opłata” miałaby zostać uregulowana. - Kwoty podane w wiadomościach są niewielkie, więc niektórzy mogą dać się nabrać - przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki z komendy w Radziejowie.

sms od oszustów przysłany do mieszkańca powiatu radziejowskiego

- Po kliknięciu linku w wiadomości, zostajemy przeniesieni na fałszywą stronę firmy energetycznej, z której przekierowuje nas do „panelu płatności”. Po zalogowaniu się na nasze „fałszywe” konto bankowe, przestępcy zbierają nasze dane logowania, by mogli je później wykorzystać - opisuje mechanizm działania oszustwów. Po zyskaniu danych, przestępcy mogą próbować ukraść pieniądze z naszego rachunku bankowego. - W razie wątpliwości, czy sms jest prawdziwy, zawsze radzimy, aby skontaktować się z firmą tam wskazaną, aby wyjaśnić te kwestie - tłumaczy  policjant.

Na podstawie komunikatu KPP w Radziejowie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor