POLICJA 997 5 sie 11:32 | ak
Oszustwo na węgiel. Przestępcy wykorzystują każdą okazję

fot. ilustracyjna, Pixabay

Zamówiony w sieci węgiel nie dotarł do adresata, a ogłoszenie o jego sprzedaży „zniknęło” z mediów społecznościowych. Policjanci ze Złotnik Kujawskich prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa.

Ostatnio węgiel stał się towarem deficytowym. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Policjanci ze Złotnik Kujawskich wyjaśniają sprawę przestępstwa polegającego na niekorzystnym rozporządzaniu mieniem. Mieszkaniec tej miejscowości, za pośrednictwem serwisu społecznościowego, złożył u prywatnej osoby zamówienie na węgiel. Wpłacił na podane konto bankowe zaliczkę w kwocie blisko 1,3 tys. zł, co stanowiło cząstkową cenę za towar i transport. Oczekiwał siedem dni na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem urwał się, a ogłoszenie w internecie zostało usunięte.

Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

 

źródło: KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka

ak Autor