POLICJA 997 4 gru 2020 | ak
Pierwszy śnieg i pierwsze kolizje. Policja apeluje o ostrożność!

mat. policji

Opady śniegu i spadek temperatury spowodowały, że na drogach zrobiło się ślisko. Niestety zaskoczeni kierowcy w wielu przypadkach nie dostosowali prędkości do panujących warunków. Radziejowscy policjanci odnotowali pierwsze kolizje z tym związane.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (3 grudnia) kilka minut po 15:00 w Topólce. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem 68-latek na krętej drodze nie zapanował nad autem i wjechał do rowu, dachując. Mężczyzna jechał sam, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Kolejna stłuczka miała miejsce w Radziejowie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Objezdną. Kierująca skodą 38-latka nie zapanowała nad autem i wjechała wprost pod volkswagena. Szczęśliwie prędkość nie była zbyt wielka i ucierpiały tylko auta. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

mat.policji

Policjanci apelują o ostrożność

Radziejowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w zimowych warunkach. Wystarczy zmniejszyć prędkość, zwiększyć odstępy pomiędzy autami, aby uniknąć kolizji.

Mundurowi podkreślają również dużą rolę właściwego przygotowania pojazdu do drogi. W szczególności ważna jest wymiana opon na zimowe oraz odśnieżanie szyb. To podstawowe rady, które mogą pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. 

mat. policji, oprac.red.

ak Autor