POLICJA 997 10 lip 15:55 | ak
Pijana eskapada skuterem po jeziorze

fot. ilustracyjna Pixabay

Trzy lata więzienia grożą 34-latkowi, który pod wpływem alkoholu pływał po jeziorze skuterem oraz znieważał i dopuścił się naruszenia nietykalności interweniujących policjantów.

- Patrol ruchu drogowego interweniował w Kruszwicy w związku ze zgłoszeniem o zatrzymaniu nietrzeźwego mężczyzny, który pływał po jeziorze Gopło skuterem. Jakby tego było mało, amator wodnej wyprawy nie dość, że pływał w takim stanie szlakiem wodnym, co jest przestępstwem, to jeszcze doprowadził do szkód - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Jak się okazało, mężczyzna uderzył w zacumowaną łódkę powodując uszkodzenie jej sinika a także swojego skutera.

Całą sytuację obserwowali WOPR-owcy, którzy natychmiast podpłynęli do mężczyzny i odebrali mu kluczyki od skutera. 

Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że 34-letni mieszkaniec Kruszwicy jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna był bardzo agresywny, znieważał policjantów, wyrywał się, szarpał i kopał.

- Swoim zachowaniem utrudniał podjęcie wobec niego działań związanych z konwojem i zatrzymaniem w policyjnym areszcie - relacjonowała asp. szt. Izabella Drobniecka.

Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, mieszkaniec Kruszwicy usłyszał dwa zarzuty: dotyczący kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej i wywierania przemocą wpływu na prowadzone przez nich czynności.

Oskarżyciel zdecydował, że mężczyzna będzie objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat.

źródło: KPP Inowrocław, zmiany red.

ak Autor