POLICJA 997 18 mar 17:30 | ak
Pijany i bez uprawnień prowadził auto

fot. ilustracyjna/policja

Nakielscy patrolowcy skontrolowali opla, którego kierowca widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył. Okazało się, że 22-latek wsiadł za kierownicę, choć nie miał prawa jazdy. Był za to kompletnie pijany.

Mundurowi z nakielskiej patrolówki kontrolując miasto na jednej z ulic zwrócili uwagę na opla zafirę, którego kierowca widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył. Auto szybko zostało sprawdzone i okazało się, że prowadził je mieszkaniec gminy Kcynia.

Z wnętrza pojazdu czuć było alkohol, dlatego 22-letni kierowca został sprawdzony alkomatem. Badanie to wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnej bazie wyszło na jaw, że w ogóle nie ma on prawa jazdy. 

Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowcę przekazano pod opiekę, uprzednio wręczając mu wezwanie na przesłuchanie. Niebawem 22-latek usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Poniesie też odpowiedzialność, za prowadzenia auta bez wymaganych uprawnień, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Zgodnie z obowiązującym przepisami kierującemu grożą 2 lata pozbawienia wolności.


źródło: KPP Nakło nad Notecią, podkom. Justyna Andrzejewska

ak Autor