POLICJA 997 1 lip 11:23 | kd
Pijany jechał hulajnogą elektryczną i spowodował kolizję

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który po pijanemu jechał hulajnogą elektryczną i spowodował kolizję drogową. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1,8 promila alkoholu. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 4.5 tysiąca złotych.

W czwartek (30 czerwca) około godziny 19 policja została powiadomiona o zdarzeniu drogowym z udziałem elektrycznej hulajnogi na ulicy Bojańczyka we Włocławku. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że 31-latek jadąc hulajnogą elektryczną ulicą Bojańczyka postanowił zjechać na lewą stronę i wjechać na chodnik. Tam w wyniku utraty panowania nad pojazdem uderzył w kosz na śmieci. Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania, gdzie okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego hulajnogą i badanie wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie kolizji 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych. Natomiast za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości włocławianin otrzymał kolejny mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społęcznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku

kd Autor