POLICJA 997 8 cze 10:24 | Redaktor

Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego! Na uznanie zasługuje postawa osób, które w takich sytuacjach reagują właściwie i alarmują policjantów. Dzięki zgłoszeniu, policjanci ze Świecia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda.

W czwartek (6 czerwca) o godzinie 20.40 pod numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona osoba ze zgłoszeniem, że widziała mężczyznę, który zataczając się wsiadł do samochodu i odjechał. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się we wskazany rejon. Już po kilku minutach od zgłoszenia zauważyli opisywany pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Za kierownicą forda siedział nietrzeźwy mężczyzna. 47-letni mieszkaniec Szamotuł miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Teraz, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor