POLICJA 997 12 mar 13:17 | Redaktor
Po służbie zatrzymał złodzieja torebki

fot. KPP Inowrocław

Policjant inowrocławskiej komendy usłyszał wołanie kobiety i ruszył do akcji. Zatrzymał złodzieja i wezwał posiłki. 18- letni mężczyzna odpowie za kradzież zuchwałą. Grozi mu kara do ośmiu lat za kratami.

Dwa dni temu (8.03.2023) idący do swojego samochodu zaparkowanego przy ulicy Laubitza w Inowrocławiu sierż. szt. Dawid Sosnowski, który jest „dochodzeniowcem” w wydziale do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu inowrocławskiej komendy, usłyszał wołanie kobiety. „Ratunku”, tak brzmiała informacja.

Policjant zobaczył, że za jakimś młodym mężczyzną biegnie starszy. Ten pierwszy ma w rękach torebkę. Od razu zorientował się, że doszło do kradzieży. Ruszył za sprawcą i śledził, gdzie ten ucieka. Obserwował jego dalsze działania i gdy ten nie spodziewając się zdemaskowania oraz zatrzymania, wszedł do sklepu, policjant złapał go i obezwładnił. Przybrał również do dalszych działań pracownika jednego ze sklepów, by ten przypilnował napastnika. Sam też powiadomił dyżurnego, by przysłał w to miejsce patrol.

Kryminalni zebrali dowody przeciwko mężczyźnie. Jak się okazało, 18-latek podszedł do idącej ulicą 75-letniej kobiety i wyrwał jej torebkę. Podczas ucieczki wyrzucił ją, a którą następnie policjanci podczas penetracji terenu odnaleźli. Mężczyzna odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Podejrzany doprowadzony przez kryminalnych do oskarżyciela został objęty do czasu rozprawy policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

źródło: KPP Inowrocław

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor