POLICJA 997 22 wrz 13:29 | kd
Podbiegł do mężczyzny na ulicy i ugodził go nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Za próbę zabójstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności. Inowrocławscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca Inowrocławia, który odpowie za to, że usiłował zabić człowieka.

Wczoraj (21 września) policjanci doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu zatrzymanego we wtorek 25-letniego mężczyznę. Zarzut jaki usłyszał to usiłowanie zabójstwa.

Dyżurny policji w Inowrocławiu w poniedziałek (19 września) został powiadomiony przez WCPR o ugodzeniu mężczyzny nożem na ulicy Poznańskiej przez dwóch nieznanych sprawców. Poszkodowany z raną brzucha trafił do szpitala, gdzie ratowano jego życie.

Kryminalni pracowali nad sprawą nieprzerwanie przez trzy dni. Bardzo szybko zebrali informacje o tym jaki przebieg miało zdarzenie i kto ma z nim związek. Ustalili, że do idącego ulicą Poznańską 36-latka podbiegł, jak się potem okazało, znany mu mężczyzna. Przechodzień ratował się ucieczką i wbiegł na teren jednej z pobliskich firm. Tam został ugodzony nożem w brzuch i okaleczony w twarz. Wszystko wskazuje na to, że motyw działania sprawcy może wiązać się z tym, że mężczyźni mieli między sobą jakieś porachunki.

Policjanci prowadzili działania polegające na namierzeniu i zatrzymaniu podejrzewanego o przestępstwo 25-letniego mieszkańca Inowrocławia. Już następnego dnia (20 września) zatrzymali go w jego mieszkaniu na terenie miasta. Odnaleźli również nóż, którym miał być okaleczony mężczyzna.

Na podstawie zebranych dowodów, doprowadzony do prokuratury 25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci wraz z oskarżycielem wnioskowali do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

asp. szt. Izabella Drobniecka, o]0ficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu

kd Autor