POLICJA 997 23 mar 15:03 | Redaktor
Podsumowanie akcji „NURD” z wykorzystaniem mobilnego centrum monitoringu

fot. policja

W środę (22 marca) bydgoscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Policjanci ujawnili 188 wykroczeń popełnionych przez kierowców w stosunku do niezmotoryzowanych.

W działaniach bydgoskich funkcjonariuszy wykorzystano również Mobilne Centrum Monitoringu, przy pomocy którego obserwowali ruch w rejonie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Inwalidów w Bydgoszczy.

Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. Najczęstsze przewinienia popełniane przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów to:

  • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu i wchodzącym na przejście,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym przy przejeżdżaniu przez chodnik lub drogę dla pieszych,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na skrzyżowaniu przy skręcaniu w drogę poprzeczną,
  • nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów.

Łącznie na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego policjanci ruchu drogowego oraz patrolowo-interwencyjni z komisariatów ujawnili 188 wykroczeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem kierowców pojazdów w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Policja apeluje też do pieszych, aby "odblaski" stały się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

 


źródło: KMP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor