POLICJA 997 2 kwi 14:45 | Redaktor
Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach regionu

fot. KWP Bydgoszcz

Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.

Podczas minionego świątecznego weekendu (29.03-01.04.2024) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły niestety 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę wcześniej spożywając alkoholu.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

 

źródło: KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor