POLICJA 997 27 gru 12:57 | Redaktor
Policja prosi o pomoc. Rozpoznajesz ich? [KOMUNIKAT, WIDEO] [AKTUALIZACJA]

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

AKTUALIZACJA: We wtorek (29 grudnia) policja poinformowała o ustaleniu personaliów wszystkich mężczyzn, w związku z tym usuwamy ich wizerunki i wideo z naszej strony.


Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia, do którego doszło 16 listopada 2021 r. przy ul. Wiatrakowej w Bydgoszczy. Sprawcy spalili garaż, a wraz z nim samochód marki Mercedes Benz, motorower, pomieszczenie gospodarcze zakładu elektromechanicznego oraz elewację budynku. Z opinii biegłego z dziedziny pożarnictwa wynika, że było to podpalenie.

Po opisywanym zdarzeniu pokrzywdzony w jednym z pomieszczeń mieszkalnych przynależnych do garażu i pomieszczenia zakładu zamontował kamerę. Kilka dni później, 26 listopada 2021 r., do pomieszczenia tego weszło pięciu mężczyzn. Jak wynika z nagrania głosowego, mogą oni mieć bezpośredni związek z wcześniejszym podpaleniem.

Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji mężczyzn przedstawionych na zdjęciach oraz filmie.

Wszelkie informacje dotyczące tej sprawy można przekazać osobiście w komisariacie policji przy ul. Toruńskiej 19 lub telefonicznie pod numerem telefonu 47 751 52 54, a także całodobowo pod numerami 47 751 52 69 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. II-Kr 4306/21.

 

komunikat Kujawsko-Pomorskiej Policji, zmiany - redakcja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor