POLICJA 997 24 wrz 14:51 | kp

W środę (23 września) za barierkami mostu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy usiadła młoda kobieta. Przed skokiem powstrzymał ją patrol dzielnicowych – asp. Michał Kaczorowski oraz mł. asp. Joanna Wesołowska.

Po południu dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o niepokojącej sytuacji na bydgoskim moście. Na miejsce skierowano znajdujący się w pobliżu patrol dzielnicowych. – Za barierkami zauważyli kobietę. Funkcjonariusze zatrzymali się i próbowali do niej podejść – przekazuje komisarz Przemysław Słomski. Kobieta jednak zagroziła, że skoczy, jeżeli policjanci się do niej zbliżą.

– Dzielnicowa, dzięki dobrej komunikacji z kobietą, mogła podejść bliżej. Będąc już bardzo blisko, policjantka złapała kobietę za odzież i przyciągnęła do barierki. Mł. asp. Joanna Wesołowska, nie puszczając kobiety, zaczęła z nią rozmawiać na temat dręczących ją problemów – przekazuje komisarz Słomski.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. Zanim służby zareagowały, czekano, aż bydgoszczanka się uspokoi. Po sygnale od dzielnicowej wyciągnęli ją za barierki i posadzili w bezpiecznym miejscu. Kobieta została oddana pod opiekę lekarzy.

Asp. Michał Kaczorowski oraz mł. asp. Joanna Wesołowska/ fot. Policja 

Tym razem policjantom udało się zapobiec tragedii. Pamiętajmy, że na terenie miasta możemy znaleźć różne instytucje, które pomogą nam lub naszym bliskim poradzić sobie z różnymi problemami, funkcjonują także ogónopolskie telefony wsparcia.

Czytaj także: Wsparcie psychologiczne otrzymasz od Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na podstawie: KWP Bydgoszcz

kp Autor