POLICJA 997 26 cze 2020 | kp
Policja wlepia mandaty. Kierowcy uchwyceni przez monitoring  na rondzie Toruńskim

fot. Screen z YouTube

Bydgoscy policjanci ponownie obserwowali ruch pojazdów na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w rejonie ronda.

Ponownie takie działania w tym regionie przeprowadzili w środę (24 czerwca) policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego. Jak przekazuje policja, duże natężenie ruchu na rondzie Toruńskim powoduje, że niejednokrotnie dochodzi tam do łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych, jak i pieszych.

Tego dnia dzięki zapisowi z monitoringu policja wlepiła kierowcom osiem mandatów, a piętnastu pouczyła. Łącznie policjanci ujawnili 23 wykroczenia – osiem dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej (czerwone światło), a pozostałe dotyczyły jazdy buspasem.

– Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu – informuje w komunikacie kom. Przemysław Słomski.

 

 

Źródło: kom. Przemysław Słomski, zespół prasowy KWP w Bydgoszczy

kp Autor