POLICJA 997 18 sie 12:57 | mk
Policjanci obserwowali przejścia dla pieszych na ul. Nakielskiej

kadr z policyjnego nagrania/Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

19 wykroczeń w trakcie zaledwie trzygodzinnych działań ujawnili policjanci bydgoskiej „drogówki”. Z wykorzystaniem pojazdu wyposażonego w kamery śledzili zachowania kierowców w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską.

Ulica była pod obserwacją w ubiegłym tygodniu. – Mundurowi szczególnie przyglądali się pobliskim przejściom dla pieszych. Tam zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W namierzaniu pomagało im mobilne centrum monitoringu – informuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez kierowców – 10 z nich nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym.  Sześć osób ukarano mandatami na łączną kwotę dziewięciu tys. zł, a 13 osób pouczono. „Przyłapali” też trzy osoby, które popełniły wykroczenie, przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.  – Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu – zapowiada nadkom. Słomski.

Wcześniej w tym samym tygodniu policjanci prowadzili działania z wykorzystaniem drona na ul. Fordońskiej. Więcej czytaj tutaj.

Na podstawie komunikatu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

mk Autor