POLICJA 997 17 sie 09:40 | mk
Policyjny dron śledził zachowania kierowców na ul. Fordońskiej [VIDEO]

kadr z policyjnego nagrania/Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Osiem osób zostało ukaranych mandatami w wyniku działań „drogówki” na ul. Fordońskiej. Policjanci z wykorzystaniem drona obserwowali tam zachowania kierowców wobec pieszych.

Działania miały miejsce w ubiegłym tygodniu. – Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, prędkość czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym – informuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas działań na ul. Fordońskiej funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych; osiem osób zostało ukaranych mandatem, trzy pouczono. Sporządzono też jeden wniosek o ukaranie do sądu. – Oczywiście tego typu działania będą kontynuowane, a kierowcy popełniający wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami – podkreśla nadkom. Słomski.

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

mk Autor