POLICJA 997 2 maj 2019 | Redaktor

Do poważnego zdarzenia w ruchu drogowym doszło na ul. Parkowej w Grudziądzu. 31-letni mężczyzna prowadzący motocykl yamaha uderzył w słup z latarnią oświetleniową, a ten przewrócił się na idącego chodnikiem pieszego. Ranny kierowca jednośladu i pieszy trafili do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali prowadzącemu jednoślad prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek (30 kwietnia) po godzinie 22.00 na ul. Parkowej w Grudziądzu kierujący motocyklem marki Yamaha uderzył w słup z latarnią oświetleniową. Siła uderzenia była tak duża, że metalowa konstrukcja słupa została uszkodzona i ten przewrócił się na idącego chodnikiem pieszego. Ranny 31-letni mężczyzna prowadzący jednoślad i 18-letni pieszy trafili do szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Mundurowi sprawdzili, że kierowca był trzeźwy. Likwidujący skutki zdarzenia policjanci nie mieli wątpliwości, że to brawurowa jazda kierowcy jednośladu doprowadziła do wypadku. Zbyt szybko jadący motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, którego następstwem było uderzenie w słup.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Prowadzący jednoślad będzie odpowiadał za stworzenie zagrażania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawca popełnił wykroczenie, gdyż ranny pieszy nie doznał poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na trzy lata.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor