POLICJA 997 18 kwi 09:09 | ak
Policjanci odzyskali części od BMW kradzione w Polsce i za granicą

Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka odzyskali części od aut kradzionych w Polsce i za granicą. Współpraca ze Strażą Graniczną w Dorohusku skutkowała postawieniem zarzutów paserstwa 38-letniemu właściciel firmy oferującej ich sprzedaż. Trafił on na 2 miesiące do aresztu.

„Sprawa zaczęła się od ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. To oni zdobyli informacje, że na terenie jednej z firm w powiecie włocławskim mogą znajdować się części samochodowe od aut skradzionych na terenie Polski, Niemiec i innych krajów europejskich.
W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów z Bydgoszczy i Włocławka oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Dorohuska mające na celu weryfikację tych ustaleń. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia firmy, która na portalach internetowych oferowała sprzedaż części samochodowych" - poinformowała policja.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia firmy i zabezpieczyli wiele części i podzespołów od samochodów m-ki BMW różnych modeli i roczników. Wśród nich były m.in. skrzynie biegów i elementy zawieszenia. Dotychczasowe ustalenia kryminalnych wskazują, że części te pochodzą od aut skradzionych w latach 2014 - 2021 na terenie Polski, Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Policja poinformowała o zatrzymaniu 38-letniego właściciela firmy, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 2 miesiące 38-latek pozostanie w areszcie. W poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę w kwocie 19 tys. złotych oraz ponad 5000 euro.

Policjanci ciągle pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób, które mogły mieć związek z przestępczym procederem.

 

źródło: KMP Włocławek, zmiany red.

ak Autor