POLICJA 997 29 cze 2021 | kd
Policjanci ponownie uderzyli w narkotykowy biznes

Bydgoscy policjanci z wydziału narkotykowego i pseudokibiców zatrzymali dwie osoby z narkotykami. Łącznie zabezpieczyli ponad pół kilograma różnych narkotyków, w tym kokainę. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy kolejny raz uderzyli w podziemie narkotykowe. Tym razem, przy dwóch realizacjach, zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków.

Pierwsze ustalenia doprowadziły ich do osoby powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Z wiedzy policjantów wynikało, że mieszkaniec centrum Bydgoszczy może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze wylegitymowali go, gdy wychodził z domu. Zaskoczony 28-latek przyznał, że posiada przy sobie, w bieliźnie, woreczek z kryształkami MDMA. Następnie poszli z nim do jego mieszkania. Tam po przeszukaniu pomieszczeń zabezpieczyli kolejne ilości narkotyków. Łącznie ponad 100 g marihuany, amfetaminy oraz MDMA. Ponadto, zabezpieczyli pakiet pustych woreczków strunowych oraz wagę elektroniczną. 28-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Kilka dni później kryminalni pojechali na ulicę Toruńską w Bydgoszczy i zapukali do mieszkania 32-latka. W wyniku przeszukania lokalu zabezpieczyli większą ilość narkotyków. Łącznie ponad 400 g marihuany, amfetaminy w postaci pasty, a także kokainę. Natomiast kolejną porcję kokainy policjanci znaleźli w jego samochodzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną oraz gotówkę. W przeszukaniu pomagał policyjny pies do wyszukiwania narkotyków. 32-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 10.

 

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

kd Autor