POLICJA 997 6 sie 16:19 | ak
Policjanci z Włocławka zabezpieczyli ponad 190 gramów narkotyków

fot. policja

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki, przy czym jeden z nich miał ich znaczną ilość. Trafił już tymczasowo do aresztu. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania dwóch włocławian z narkotykami doszło w poniedziałek (1sierpnia), kiedy policyjni wywiadowcy tuż po godz. 23:00 postanowili skontrolować hyundaia jadącego ul. Wiejską we Włocławku. Powodem kontroli było nagłe przyśpieszenie na widok mundurowych. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili woreczki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem.

Przeprowadzone badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to marihuana i amfetamina. Dodatkowo mundurowi sprawdzili stan trzeźwość 37-letniego kierowcy, który wykazał, że był on trzeźwy. Natomiast szybki test na inne substancje wykazał, że mógł on kierować pojazdem pod wpływem marihuany. Od kierowcy pobrano krew. Obaj mieszkańcy Włocławka trafili do policyjnego aresztu.
Na drugi dzień 37-latek usłyszał zarzut posiadania ośmiu gramów marihuany i 0,25 grama amfetaminy, za który może grozić mu do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast od wyników badania krwi zależeć będą dalsze konsekwencje związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem środka odurzającego.  

W sprawie 26-latka czynności wykazały, że to nie koniec jego kłopotów. Przeprowadzone przeszukanie miejsca jego zamieszkania ujawniło kolejne środki odurzające w postaci ponad 51 gramów amfetaminy i 128 gramów marihuany.

W środę (3 sierpnia) trafił on do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych, jeszcze tego samego dnia, został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące 26-latek spędzi za kratkami.

 

źródło: KMP we Włocławku, sierż. szt. Tomasz Tomaszewski

ak Autor