POLICJA 997 5 sie 2019 | Redaktor
Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem

fot. ilustracyjna Anna Kopeć

Dziesięć lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem do mieszkania na terenie Inowrocławia. Po tym jak usłyszeli zarzuty, jeden został objęty dozorem, drugi jest już za kratami.

W okresie z 31 maja na 1 czerwca doszło do zdarzenia, w którym to sprawcy włamali się do jednego z mieszkań i po splądrowaniu wnętrza zabrali pieniądze, aparaty fotograficzne, alkohol oraz inne przedmioty.

Po zebraniu informacji o przebiegu przestępstwa i analizie zabezpieczonych dowodów oraz zapisów monitoringu, kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów jeszcze w lipcu. Usłyszał wówczas zarzut kradzieży z włamaniem i został objęty policyjnym dozorem. Zatrzymanie drugiego z podejrzewanych było tylko kwestią czasu.

W czwartek (1 sierpnia) policjanci patrolówki na jednej z ulic miasta namierzyli poszukiwanego i zatrzymali go. 24- letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów i zabezpieczonych śladów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni ustalili, że sprawcy część skradzionych pieniędzy„przebalowali”. Podróżowali taksówkami i zrobili zakupy sprzętu elektronicznego za ponad 6 tys. zł. Znalezioną u podejrzanych gotówkę oraz sprzęt policjanci zabezpieczyli. Teraz obaj mogą spodziewać się kary więzienia do 10 lat.

źródło: Policja (asp.szt. Izabella Drobniecka)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor