POLICJA 997 23 maj 12:58 | Redaktor
Policyjna kamera śledziła kierowców w Śródmieściu i na Kapuściskach

kadr z policyjnego nagrania/KWP Bydgoszczy

W czwartek (21 maja) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Tym razem pod lupę wzięli trzy bydgoskie ulice: Ogińskiego, Jagiellońską oraz Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów.

Policyjne kamery obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego obowiązujących w rejonie przejścia dla pieszych. Zmotoryzowane patrole znajdujące się na tych ulicach były informowane przez obsługę monitoringu o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i z pełną stanowczością rozliczali tych kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych i omijających pojazd, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

W trakcie działań policjanci ujawnili czterech kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!

podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor