POLICJA 997 2 cze 09:08 | kp
Policja ruszyła w pościg za uciekinierami

fot. ilustracyjna, Pixabay

W piątek (29 maja) dwaj kierowcy z województwa kujawsko-pomorskiego zignorowali polecenie policjantów i nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kierowcy podjęli próbę ucieczki, ale zostali złapani. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. 20-latek jadący pojazdem bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa nie zatrzymał się na polecenie policjantów z janowieckiej „patrolówki”. Kierowca uciekał przed policją polnymi drogami i podczas jazdy uszkodził oponę. To pozwoliło policjantom złapać mężczyznę. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego nie posiadał prawa jazdy.

– Tego samego dnia (29 maja) w późnych godzinach nocnych funkcjonariusze z Komisariatu w Barcinie zwrócili uwagę na osobowego fiata, który jechał zygzakiem – informuje w komunikacie st.sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk. Jadący nim mężczyzna  pomimo użytych przez policję sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał pojazdu. Pościg za kierowcą trwał kilka minut, a ostatecznie policja złapała 44-latka i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Kierowcą okazał się mieszkaniec gminy Pakość. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a badanie trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Żnin (st.sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk)

kp Autor