POLICJA 997 3 sie 2020 | kp
Policyjny pościg zakończony sukcesem. Kierowca opla miał przy sobie narkotyki

fot. Policja

W piątek (31 lipca) inowrocławscy policjanci z „drogówki” ruszyli w pościg za 27-letnim kierowcą. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i złamał szereg przepisów. Ostatecznie w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę.

Policjanci z WRD, którzy pełnił służbę na terenie Pakości, około godz. 20.30 zauważyli opla, który wykonywał niebezpieczne manewry. – Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na najbliższym skrzyżowaniu – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Pomimo sygnałów ze strony policjantów, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i ruszył do ucieczki. – Rozpoczął się policyjny pościg przez miasto. Jadący oplem uciekając, popełniał kolejne wykroczenia i stwarzał zagrożenie na drodze – dodaje Drobniecka.

Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać 27-latka. Mieszkaniec Pakości w swoim samochodzie miał ukryte 2 woreczki z marihuaną.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz policjanci kierują wniosek o ukaranie do sądu z jednoczesnym orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów. 27-latek odpowie za złamania przepisów – ucieczkę przed policją, wykroczenia drogowe i posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor