POLICJA 997 30 sty 18:58 | Redaktor
Ponad 3 kilogramy narkotyków wyeliminowane z rynku

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeprowadzili dwie realizacje jednego dnia. Zabezpieczyli łącznie ponad 3 kilogramy narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za ich posiadanie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy nieustannie pracują nad eliminacją kolejnych środków odurzających z rynku. Podczas rozpracowywania osób analizują każdą zdobytą informację, by uniemożliwić przestępcom ich działania. Tym razem postanowili przyjrzeć się dwóm mężczyznom, którzy mogli mieć związek z narkotykami. W miniony czwartek (25.01.2024) przeprowadzili dwie realizacje, podczas których zabezpieczyli łącznie ponad 3 kilogramy środków odurzających.

Pierwszą akcję rozpoczęli rano na bydgoskim Błoniu. Tam kryminalni weszli do mieszkania 21-latka. Z ich ustaleń wynikało, że jest to pseudokibic jednego z bydgoskich klubów sportowych. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Policjanci przeprowadzili wstępne testy zabezpieczonych substancji, z których wynikało, że jest to marihuana, kokaina, haszysz, grzyby halucynogenne oraz tak zwany kryształ. W związku z tym pseudokibic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

To nie jedyna sprawa, nad którą policjanci pracowali. Drugi zespół wydziału narkotykowego, w godzinach popołudniowych, postanowił przyjrzeć się bliżej mieszkańcowi gminy Dąbrowa Chełmińska. Wspólnie z policjantami z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że 47-latek może mieć związek z przestępczością narkotykową. Na jednym z parkingów przy ulicy Grudziądzkiej w Bydgoszczy zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Po przedstawieniu powodu wizyty pojechali wraz z nim do miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli sporą ilość narkotyków. Tym razem było to ponad dwa kilogramy zabronionych środków, z czego półtora kilograma kryształu, niemal pół kilograma amfetaminy, marihuana oraz 1,5 litra fenyloacetonu, który jest półproduktem w syntezie amfetaminy i metamfetaminy.

Wszystkie zabezpieczone środki trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu następne trzy miesiące tymczasowo spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor