POLICJA 997 29 sie 2019 | Redaktor

Na najbliższe dwa miesiące do aresztu trafił 24-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. Policjanci zabezpieczyli należącą do niego amfetaminę, z której można by było zrobić blisko 150 porcji tego narkotyku. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta zajmuje się procederem narkotykowym. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że typowany przez nich mężczyzna może posiadać przy sobie znaczne ilości zakazanych substancji psychoaktywnych.

Policjanci przystępując do tzw. realizacji namierzyli go w mieszkaniu jego koleżanki. Wchodząc do lokalu zauważyli w jednym z pokoi typowanego przez nich 24-latka. Mężczyzna był w trakcie porcjowania narkotyków. Na widok kryminalnych rzucił się do ucieczki w kierunku okna. Szybko został obezwładniony i zatrzymany.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście woreczków foliowych z zawartością białego i szarego proszku. Dodatkowo jeden worek z białą substancją miał schowany w bieliźnie. W pokoju znajdowała się też waga elektroniczna.

Następnie policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli tam kolejne porcje narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy ze śródmiejskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 24-latka na najbliższe dwa miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i zdjęcie: Policja (kom. Przemysław Słomski)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor