POLICJA 997 19 lip 2019 | Redaktor
Pościg jak z filmu. Uciekinier wtargnął do cudzego auta

fot. KMP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. 45-latek pogorszył tylko sprawę – prowadził pod wpływem narkotyków i próbował sterrozyzować kierowcę innego samochodu.

Do zdarzenia doszło w środę (17 lipca) około godz. 15.00. Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia chcieli zatrzymać mężczyznę, za którym sąd wystawił list gończy – miał do odbycia karę za kradzież z włamaniem. Mundurowi ustalili, że przebywa on na terenie Solca Kujawskiego, podjechali pod wskazany adres. Poszukiwany 45-latek, gdy tylko zobaczył policjantów, rzucił się do ucieczki – wsiadł w Audi A8 i odjechał. Policjanci ścigali go drogą krajową nr 10 od Solca Kujawskiego do granicy Pawłówka i Kruszyna. Po drodze mężczyzna spowodował cztery kolizje, ostatecznie porzucił swój samochód, wtargnął do cudzego auta i próbował zmusić kierowcę do dalszej jazdy. Tam został zatrzymany przez patrol z Białych Błot.

45-latek poza wyrokiem za kradzież z włamaniem ma również zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. Dodatkowo badanie wykazało, że kierował samochodem, będąc pod wpływem amfetaminy.

Będzie odpowiadał też za kolejne przestępstwa: niezatrzymanie niezwłocznie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy policji jadących oznakowanymi pojazdami służbowymi przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, poleceń zatrzymania pojazdu, a do tego groził mężczyźnie, do którego pojazdu wtargnął i próbował zmusić do dalszej jazdy. Odpowie również za spowodowanie podczas ucieczki czterech kolizji.

W czwartek (18 lipca) mężczyzna usłyszał od śródmiejskich policjantów zarzuty, po czym został przewieziony do więzienia, by odbyć zasądzoną karę.

źródło i fot.: KMP w Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor