POLICJA 997 26 wrz 11:12 | kd
Posiadał i handlował narkotykami. Na razie posiedzi dwa miesiące

Dziesięć lat więzienia grozi 35-letniemu mężczyźnie, u którego policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami.

W piątek (23.09) kryminalni z Inowrocławia zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego po uzyskaniu informacji o mężczyźnie, który może posiadać narkotyki, podjęli działania.

Policjanci wkroczyli do jednego z hoteli na terenie powiatu inowrocławskiego. Tam zastali 35-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pokoju w którym przebywał, ujawnili spore ilości suszu roślinnego.   Analizie zostało poddane już 180, z zabezpieczonych ponad 260 gramów suszu. Potwierdziło się, że to zabronione ustawą środki psychotropowe. Całość ujawnionych używek została przekazana do bydgoskiego laboratorium kryminalistyki celem dalszych badań.

Do sprawy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który następnego dnia (24.09) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści materialnej. Zebrane dowody śledczy przedstawili w prokuraturze oraz sądzie z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd na dwa miesiące mężczyznę aresztował. Kara jaka grozi za przestępstwa jakie mu się zarzuca to 10 lat.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

kd Autor