POLICJA 997 13 kwi 18:13 | mk
Poszukiwany wyrywał się policji. Pościg w Inowrocławiu

Próbował uciekać, a potem wyrywał się i groził, że pozabija policjantów. Funkcjonariusze inowrocławskiej policji, wspierani przez żołnierza Sił Zbrojnych RP, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

27-latek ma do odbycia karę czterech miesięcy więzienia. Patrol 12 kwietnia zauważył go na jednej z ulic Inowrocławia.  - Na widok radiowozu zaczął uciekać. Nie reagował na wezwania policji do zatrzymania się i próbował przeskoczyć pobliskie ogrodzenie. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.
- Mężczyzna był agresywny, czuć było od niego alkohol. Wykrzykiwał w kierunku policjantów wulgarne słowa, groził, że ich pozabija. Kopał i wyrywał się - dodaje.

27-latek trafił na komendę. We wtorek (13 kwietnia) usłyszał zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności oraz gróźb karalnych.

Uciekinier odbywa już zaległy wyrok, natomiast za nowe przestępstwa grozi mu do trzech lat więzienia.

- W pierwszym kwartale tego roku inowrocławscy policjanci zatrzymali łącznie 111 osób poszukiwanych. Wśród nich są takie osoby, które miały do odbycia kary więzienia, kary administracyjne do zapłacenia i poszukiwani listami gończymi do postępowań. Były również takie cztery osoby, które zostały zatrzymane za granicami kraju i deportowane do Polski - przekazuje asp. szt. Drobniecka.

mk Autor