POLICJA 997 4 wrz 2020 | kp
 Prosto z Niderlandów. Amfetamina przemycona w oponach samochodu

fot. Policja

Osiem kilogramów amfetaminy ukryto w kołach samochodu przetransportowanego z Niderlandów. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie ustalił, że mieszkaniec powiatu świeckiego może być zamieszany w przestępstwa narkotykowe. W związku z tym w mienionym tygodniu przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali dwóch podejrzanych – Szymona B. i Macieja K.

– Mężczyźni wpadli na jednej z prywatnych posesji, podczas wyciągania worków z amfetaminą ukrytych w kołach auta. Jak się okazało, było to prawie 8 kg narkotyku – przekazuje policja. Ustalono, że „towar” przemycono z Królestwa Niderlandów. Amfetamina ukryta była w oponach samochodu, znajdującego się na lawecie.

CBŚP przeszukało także mieszkania mężczyzn. – W domu jednego z nich policjanci znaleźli ponad kilogram marihuany oraz broń palną, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia – dodaje policja.

fot. Policja

Do sprawy zatrzymano także kierowcę lawety, Kacpra K., który podejrzany jest o udział w przemycie. Policjantów z Olsztyna wsparło KPP w Świeciu, a zatrzymani trafili do tamtejszej Prokuratury Rejonowej.

Mężczyznom postawiono zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem substancji psychotropowych, a jeden dodatkowo: za nielegalne posiadanie broni palnej.

Mężczyźni decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im od trzech lat pozbawienia wolności. Dalsze śledztwo w sprawie prowadzą policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy. 

źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

kp Autor