POLICJA 997 21 cze 10:01 | kd
Przejażdżka samochodem z żoną i rocznym dzieckiem. Kierowca po spożyciu i z zakazem jazdy

fot. ilustracyjne/Anna Kopeć

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się policyjna interwencja wobec kierowcy matiza. Jadący nim mężczyzna nie dość, że był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami to jeszcze wiózł żonę i niespełna roczne dziecko.

Czy trudno sobie wyobrazić sytuację na drodze, że kierowca jedzie nietrzeźwy, z sądowymi zakazami i wiezie tak swoją rodzinę? Otóż nie, bo takie zdarzenie miało miejsce ostatnio w Inowrocławiu.

Policjanci z inowrocławskiej „partrolówki” kilka dni temu (17/18.06) około godz. 1.00 w nocy zauważyli jadącego matiza. Policjanci widzieli, że samochodem jedzie również kobieta i małe dziecko. Kierowca nagle na widok radiowozu przyspieszył, a to tym bardziej zwróciło uwagę policjantów. Jechali za tym samochodem i zatrzymali go do kontroli w rejonie ul. Laubitza. Patrol wylegitymował kierowcę, a policjanci wyczuli od niego alkohol. Okazało się po badaniu, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jechał z żoną i 9-miesięcznym dzieckiem, które było w nosidełku.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna miał trzy sądowe zakazy, jeden z nich ważny nawet do listopada 2025 roku. Zbagatelizował to siadając za kierownicę. 49-letni kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu i to wszystko w warunkach recydywy, bo to był jego kolejny raz, gdy w taki sposób złamał prawo.

Zebrane dowody skutkowały tym, że mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela. Do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem. Kierowcy matiza grozi teraz kara nawet 7 i pół roku więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

kd Autor