POLICJA 997 9 lip 17:13 | mk
Przekroczenia prędkości na drogach województwa. Policjanci podsumowują akcję

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

1653 pojazdów w czwartek (8 lipca) skontrolowała „drogówka” podczas akcji „Prędkość” w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci ujawnili aż 1219 przekroczeń dozwolonej prędkości. Zatrzymali też jedną poszukiwaną osobę.

Ogólnopolska akcja Prędkość” ma na celu egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości, w tym w obszarze zabudowanym. Ma to ograniczyć liczbę kolizji i wypadków, do których dochodzi przez zbyt dużą prędkość.

Działania trwały od 6.00 do 22.00. Policjanci wykorzystali ręczne mierniki prędkości i radiowozy wyposażone w rejestratory, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

Poza prędkością mundurowi zwracali też uwagę na: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.

Z 1653 kontroli 1219 skończyło się ujawnieniem przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano też jedną osobę poszukiwaną.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów. - Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych i tragedii na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych! - podkreślają.

Na podstawie komunikatów KWP w Bydgoszczy

mk Autor