POLICJA 997 30 wrz 15:53 | kd
Rodzina z Solca zajmowała się narkobiznesem

Rodzina z Solca Kujawskiego wpadła w ręce soleckich policjantów. 42-latek, jego 39-letnia żona i 19-letni syn usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich w domu ponad 100 g narkotyków. Do sprawy została zatrzymana też czwarta osoba. 27-latek posiadał blisko 50 g zakazanego środka psychotropowego 3-CMC.

Policjanci z Solca Kujawskiego ustalili, że jeden z mieszkańców tego miasta może być zamieszany w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i jego adres zamieszkania. Z wiedzy kryminalnych wynikało, że w proceder narkotykowy może być zamieszana również jego rodzina.

We wtorek (28 września) zapukali do mieszkania podejrzewanego. Tam zastali typowanego 43-latka wraz z 39-letnią żoną. W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt woreczków z tzw. kryształkami (3 lub 4 CMC). Kilkanaście „działek” znaleźli również w dwóch torebkach 39-latki. Łącznie zabezpieczyli blisko 120 g białego proszku i zbrylonej substancji. Ponadto, zabezpieczyli kilkaset pustych woreczków tzw. dilerówek i gotówkę.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to 3-CMC, który zgodnie z ustawą znajduje się na liście zakazanych środków psychotropowych. Małżeństwo zostało zatrzymane. Do sprawy zatrzymany został również ich 19-letni syn, który również uczestniczył w narkotykowym procederze. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 42-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i ich rozprowadzania. Jego 39-letnia żona usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Natomiast ich 19-letni syn usłyszał zarzut posiadania narkotyków i ich rozprowadzania. Rodzina została doprowadzona do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec podejrzanych policyjny dozór.

To jednak nie był koniec, ponieważ policjanci do sprawy zatrzymali też czwartą osobę. Soleccy kryminalni przeszukali mieszkanie i działkę rekreacyjną 27-latka. Tam zabezpieczyli kolejne ilości narkotyków. Łącznie 45 g 3-CMC ukryte między innymi w specjalnej kasetce przypominającej książkę. Dodatkowo zabezpieczyli pieniądze, wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe. 27-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz ich rozprowadzania.    

 

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

kd Autor