POLICJA 997 28 lis 11:51 | kd
Taranował radiowóz i wyrzucał narkotyki przez okno

Policjanci zatrzymali w pościgu 33-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki mężczyzna próbował zepchnąć z drogi radiowóz i wyrzucał przez okno narkotyki. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W nocy 24 listopada, policjanci z opolskiej drogówki, zauważyli osobowego fiata. Kierowca przejeżdżając obok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Takie działanie wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna zignorował je i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca fiata w pewnym momencie uderzył w bok radiowozu usiłując zepchnąć go z drogi.

Jak informują policjanci - Podczas ucieczki kierowca wyrzucał przez okno zawiniątka z białym proszkiem. Finalnie swoją podróż zakończył w rowie melioracyjnym. Pomimo tego, zaryglował się w samochodzie i nie chciał opuścić auta. Policjanci wybili boczną szybę i wydostali go na zewnątrz.

W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w samochodzie zawiniątko z białym proszkiem. Test wskazał, że jest to MDMA. Zatrzymany miał również dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 

 

Inf. kryminalki.pl

kd Autor