POLICJA 997 23 sty 12:50 | Redaktor
To miała być rutynowa kontrola, a zakończyła się aresztem i zabezpieczeniem kilograma narkotyków

fot. policja

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 59-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej zabezpieczyli ponad kilogram zabronionych środków. Podejrzany usłyszał zarzut, za który grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę (18 stycznia) wieczorem policjanci ze Świecia kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej K91. Tuż przed 20:00, w miejscowości Nowe Marzy (pow. świecki), funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. 59-letni kierowca, pomimo, że nie popełnił żadnego wykroczenia był bardzo nerwowy. Nie potrafił wyjaśnić skąd, ani dokąd jedzie. Podczas sprawdzenia pojazdu okazało się, że pod fotelem pasażera przewozi worek z podejrzanymi „kryształkami”. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że jest to 2C-B. Mundurowi zabezpieczyli kilogram taj substancji psychoaktywnej.

W piątek (20 stycznia), policjanci przesłuchali 59-latka, a następnie doprowadzili do prokuratury. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Świeciu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor