POLICJA 997 27 lis 18:04 | Redaktor
Tragiczny w skutkach wypadek w Żninie

fot. KPP Żnin

W Żninie na ul. Klemensa Janickiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 64-letnia piesza, którą potrącił osobowy ford. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

W sobotę (25.11.23) około 17.00 w Żninie na ul. Klemensa Janickiego doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących  na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobowym fordem focusem 56-letni  mieszkaniec  Żnina, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, 64-letniej kobiecie, doprowadzając do jej potrącenia. Żninianka została przewieziona do placówki medycznej, gdzie po trzech godzinach w związku z odniesionymi obrażeniami ciała, zmarła. 

Droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna. Na czas prowadzonych czynności policjanci wyznaczyli objazdy. Kierujący był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

 

źródło: KPP Żnin

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor