POLICJA 997 26 kwi 12:58 | ak
Tragiczny wypadek na torze motocrossowym. Nie żyje 15 - latka z Gdyni

fot. ilustracyjna Pixels

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (24 kwietnia) na torze motocrossowym w Lipnie. Podczas treningu zginęła tam pochodząca z Gdyni 15-letnia zawodniczka. Przyczyny tego dramatycznego zdarzenia wyjaśniają śledczy.

Zgłoszenie o tym, że na torze motocrossowym w Lipnie trwa reanimacja nastolatki, dyżurny lipnowskiej jednostki otrzymał w sobotę po godzinie 14.00. Gdy na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, trwały już czynności ratunkowe służb medycznych. Niestety 15-latki nie udało się uratować.

„Z tego, co do tej pory ustalili funkcjonariusze wynika, że na torze motocrossowym w Lipnie odbywał się trening. Mieszkanka Gdyni trenowała przejazd na motocyklu typu KTM. Po tym jak wybiła się z piaskowej muldy doszło do wypadku. Niestety poniesione obrażenia, jakich doznała nastolatka okazały się śmiertelne" - poinformowała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Okoliczności tragedii wyjaśnia lipnowska prokuratura. Prowadzone jest śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. 

źródło: KPP w Lipnie, zmiany red.

ak Autor