POLICJA 997 1 cze 09:45 | Redaktor
„Trzeźwy Poranek” podsumowanie działań na kujawsko-pomorskich drogach

fot. policja

Kujawsko-pomorscy policjanci wczoraj w godzinach rannych przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 11 083 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 27 kierujących „na podwójnym gazie”.

W środę, (3 maja), w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 8.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 083 kierujących i ujawnili 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 14 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 3 cyklistów, którzy zdecydowali się na jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Podczas działań mundurowi zatrzymali 22 prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 


źródło i zdjęcia: WRD KWP w Bydgoszczy, asp. szt. Remigiusz Rakowski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor