POLICJA 997 30 sty 11:13 | Redaktor
Trzymiesięczny areszt dla plantatora marihuany z Inowrocławia

fot. policja

Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali plantatora, który w mieszkaniu posiadał spore zbiory marihuany. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

W piątek (27 stycznia) policjanci zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego z inowrocławskiej komendy doprowadzili do oskarżyciela i sądu 35-letniego mężczyznę. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę dzień wcześniej. Policjanci uzyskali bowiem informację, że mieszkaniec miasta zajmuje się uprawą nielegalnych roślin. Pogłębili tę wiedzę i namierzyli miejsce pobytu 35-latka. W czwartek (26 stycznia) wkroczyli do jego mieszkania i przeszukali je. Ujawnili tam 17 sadzonek konopi oraz susz roślinny w słoikach. Przeważenie zawartości słoi dało blisko 660 gramów zakazanego środka.

fot. policja

Do sprawy został zatrzymany 35-letni mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki policjanci poddali badaniom testerami. Wykazały one, że susz to marihuana. Dlatego mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Kara jaka mu grozi to 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP w Inowrocławiu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor