POLICJA 997 26 wrz 14:20 | ak
Udana akcja bydgoskich policjantów. Przejęli blisko kilogram  amfetaminy

fot. policja

Niemal kilogram amfetaminy zabezpieczyli w czwartek (22 września) kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. W ich ręce wpadł również 38-letni właściciel narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia.

Kryminalni z Szwederowa ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być w posiadaniu zakazanych środków psychotropowych. Trop doprowadził ich do 38-latka.

Funkcjonariusze namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta, gdzie wylegitymowali go i sprawdzili. Podczas kontroli osobistej znaleźli w jego plecaku worek z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie 985g tego narkotyku. 38-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło: KWP Bydgoszcz, nadkom. Przemysław Słomski

ak Autor