POLICJA 997 17 cze 19:05 | Krzysztof Drozdowski
Ukradł 1000 litrów paliwa. Wpadł już następnego dnia

fot. Policja

Grudziądzcy policjanci wpadli na trop złodzieja, gdy otrzymali zgłoszenie o zanieczyszczeniu ulic Focha i Hallera w Grudziądzu olejem napędowym. Natychmiast podążyli tym tropem.

15 czerwca (poniedziałek) tuż po godzinie 4:00 policja została zaalarmowana o mającym miejsce zanieczyszczeniu ulic Focha i Hallera w Grudziądzu. Na miejsce skierowano służby ratownicze. 

Jak informuje rzecznik Policji - Okazało się że jezdnia na długości około 1 kilometra, na całej jej szerokości, jest zanieczyszczona olejem napędowym. Natychmiast strażacy przystąpili do neutralizacji substancji, natomiast policja wraz z Zarządem Dróg Miejskich zamknęła drogę i wyznaczyła objazdy. Droga była zamknięta przez kilka godzin.

Policjanci podążyli tropem rozlanej benzyny i odnaleźli porzuconą przyczepę z beczkami z paliwem.

Jak informują policjanci - paliwo zostało skradzione z czterech autobusów zaparkowanych w bazie transportowej. Mundurowi ustalili, że skradziono blisko 1000 litrów oleju napędowego oraz dwa akumulatory. Ustalenia sprawcy kradzieży było tylko kwestią czasu.

Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Grudziądza, znany policjantom. Jeszcze tego samego dnia przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawcy grozi teraz od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Inf. KWP Bydgoszcz

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.