POLICJA 997 12 paź 2022 | materiał partnera
Ukradł gotówkę, a potem znieważał i groził policjantom. 20-latek usłyszał cztery zarzuty

fot. policja

Ekspedientka sklepu z gminy Wielgie zgłosiła kradzież pieniędzy. Widziała, jak znany jej młody mężczyzna bierze gotówkę z kasy sklepu i odjeżdża. Zawiadomieni o kradzieży policjanci szybko ustalili miejsce pobytu podejrzanego i zatrzymali go. Podczas interwencji 20-latek znieważał i groził policjantom. Młody mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty.

W niedzielę (9 października) do sklepu wszedł znany sprzedawczyni 20–letni mieszkaniec Lipna. Kupił alkohol i wyszedł.
 
Gdy ekspedientka opuściła na chwilę pomieszczenie sklepu, wrócił i ukradł papierosy oraz gotówkę znajdującą się w kasie. Zabrawszy łup sprawca wsiadł do auta i odjechał.
 
- Kobieta spłoszyła go, gdy usłyszała sygnał otwieranych drzwi i wróciła, by obsłużyć potencjalnego klienta - poinformowała kom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.
 
Kryminalni mieli informacje, że sprawcy nie ma w miejscu zameldowania. Wkrótce ustalili, gdzie przebywa i zatrzymali go kilka godzin później. Podczas interwencji mężczyzna znieważał policjantów i groził im.
 
fot. policja
 
W poniedziałek (10 października) usłyszał łącznie cztery zarzuty: za kradzież, znieważenie funkcjonariusza publicznego i groźby.
 
Zgodnie z wnioskiem prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi mu nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 
źródło: KPP w Lipnie