POLICJA 997 29 lip 2020 | Redaktor
Złodzieje szarfy Polonii uchwyceni przez monitoring. Rozpoznajesz ich?  [ZDJĘCIA, VIDEO]

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Zdarzenie miało miejsce 19 lipca, na wystawie zorganizowanej w Operze Nova w Bydgoszczy.

AKTUALIZACJA:
W czwartek (30 lipca) policja poinformowała o odzyskaniu szarfy i zatrzymaniu dwóch osób. Więcej czytaj tutaj.


Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osób przedstawionych na filmie i zdjęciach. Informacje można przekazać prowadzącej postępowanie mł. asp. Ewelinie Fac pod numerem telefonu 47 751-11-30, a także całodobowo pod numerami 47 751-11-59/60 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-Krm 2898/20.

Przed publikacją wizerunku do złodziei apelował twórca wystawy, Jarosław Gamszej, uprzedzajac ich, że jeśli nie zwrócą szarfy, sprawa zostanie zgłoszona na policję.

(...) wystawa jest monitorowana i okazało się że w niedzielę 19 lipca o godz. 16.25 szarfę ukradł jeden osobnik z czteroosobowej grupy. Niestety na ten moment ustawa o RODO zabrania publikowania wizerunku z monitoringu człowieka, który ukradł szarfę, dlatego na razie umieściłem go za żółtym polem. Ten człowiek i jeszcze jeden ze wspomnianej grupy był bez maski i z innej kamery dokładnie widać twarze. Proszę tych czterech ludzi o oddanie eksponatu, czekam do niedzieli godz. 17.00. Jeżeli nie oddacie, to w poniedziałek rano sprawa zostaje zgłoszona na Policję wraz z całym materiałem z monitoringu, który będzie upubliczniony, a zaznaczam: widać was wszystkich wyraźnie jak w HD, rozpoznanie dwóch osób bez masek to kwestia chwili (...) - napisał w mediach społecznościowych.

 

Ekspozycję w Operze Nova przygotowało Stowarzyszenie „Bohaterowie Czarnego Gryfa”, skupiające byłych zawodników żużlowej Polonii. Dokumentuje ona osiągnięcia żużlowców bydgoskiego środowiska.

Więcej o wystawie czytaj: Żużel w operze. 90 lat bydgoskiego „czarnego sportu” [ZDJĘCIA]

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor