POLICJA 997 17 cze 15:21 | ak
W domu miał narkotyki w słoikach, a w ogrodzie konopie w zaroślach

fot. policja

Podejrzewany o kradzież z włamaniem 34-latek z Rypina okazał się przestępcą narkotykowym. Kryminalni zabezpieczyli ponad 140 gramów marihuany oraz 6 roślin konopi innych niż włókniste. Grozi mu do 10-ciu lat więzienia.

W miniony wtorek (15 czerwca) rypińscy kryminalni, na podstawie ustaleń dotyczących kradzieży z włamaniem przeszukali dom 34-latka z Rypina. Wprawdzie nie odnaleźć przedmiotów pochodzących z kradzieży, ale okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu przestępstwo narkotykowe. 

Kryminalni w jego mieszkaniu znaleźli ukryte słoiki z zawartością suszu roślinnego (w ilości ponad 140 gramów), a także nasiona konopi indyjskich, szklaną lufkę z suszem, wagę elektroniczną oraz strzykawkę z dozownikiem. Mężczyzna posiadał także poradniki dotyczące upraw konopi.

Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może także prowadzić nielegalną uprawę przeszukali teren przylegający do posesji. Od razu zauważyli wydeptaną ścieżkę, która prowadziła w zarośla. Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło. Znaleźli tam kolejne dowody winy mężczyzny. Rosło tam 6 roślin konopi. Policjanci zabezpieczyli cały znaleziony towar. Testy potwierdziły ich podejrzenia, że była to marihuana i konopie indyjskie inne niż włókniste

- poinformowała asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Odpowie też za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalną uprawę. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara do 10-ciu lat więzienia.


Na podstawie: KPP w Rypinie

ak Autor