POLICJA 997 7 paź 2020 | kp
W powiecie włocławskim zderzyły się dwie ciężarówki. Przez zły stan jezdni!

fot. Policja

Na drodze wojewódzkiej nr 270, pomiędzy Izbicą Kujawską a Lubrańcem, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku wypadku jeden z kierowców trafił do szpitala na badania. Wstępnie ustalono, że przyczyną wypadku był stan jezdni.

W środę (7 października) około godziny 6.00 w miejscowości Milżyn (gm. Lubraniec) zderzyły się dwie ciężarówki. Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną wypadku był zły stan jezdni. – 26-letni kierujący scanią z naczepą przewożącą kontener jadąc w kierunku Izbicy Kujawskiej, najechał na nierówność drogi, co spowodowało utratę panowania nad zestawem – przekazuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski Z KMP we Włocławku.

fot. Policja

Ciężarówka zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo, a jego naczepa w bok przejeżdżającego zestawu ciężarowego składającego się z ciągnika siodłowego man i cysterny przewożącej paszę. – Kierowca mana po utracie panowania nad pojazdem zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się w polu – relacjonuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski. 43-letni mężczyzna trafił do szpitala na badania. Obaj kierowcy ciężarówek byli trzeźwi.

fot. Policja

Na czas prowadzonych działań drogę zablokowano i wyznaczono objazdy. Dodatkowo policjanci wystąpili z wnioskiem do zarządcy drogi w sprawie stanu jezdni.

Na podstawie: KMP we Włocławku

kp Autor