POLICJA 997 3 mar 2021 | materiał partnera
Wjechał autem do rzeki. Twierdził, że nie był sam

fot. policja

Zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał 28-latek, którego nakielscy policjanci zatrzymali po tym, jak auto, które prowadził wjechało do Noteci. Na podstawie przeprowadzonych czynności o dalszym losie kierowcy zdecyduje prokurator.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Ludwikowo auto wjechało do Noteci, dyżurny nakielskiej komendy odebrał w sobotę (27 lutego) przed godziną 12. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierowca volkswagena passata prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, wypadł z trasy i wjechał do znajdującej się nieopodal rzeki.

fot. policja
Kierowca volkswagenem samodzielnie opuścił pojazd. Świadek zdarzenia pomógł mu wydostać się na brzeg.       

fot. policja

Mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu 28-latek został zatrzymany. Utrzymywał, że samochód prowadził ktoś inny. W zwiazku z tym koryto rzeki oraz zatopionego volkswagena sprawdzili nurkowie. Poszukiwania te nie potwierdziły, by w aucie były jeszcze inne osoby.

W niedzielę (28 lutego) mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, w poniedziałek (1 marca) czynności z nim wykonał prokurator.

źródło: KPP Nakło, podkom. Justyna Andrzejewska, zmiany red.