POLICJA 997 10 sie 19:42 | mk
Włamali się na posesję w Osielsku, zatrzymano ich w Bydgoszczy

fot. KWP w Bydgoszczy

Przed sądem odpowiedzą 31- i 38-latek, których przyłapano na ul. Pomorskiej w trakcie rozładunku mienia skradzionego w Osielsku. Młodszy z nich usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Zgłoszenie o włamaniu policjanci otrzymali po godz.  23.00. Na miejscu patrol z bydgoskiego Śródmieścia i „wywiadowcy” zastali zgłaszającego i pokrzywdzonego. – Z ich relacji  wynikało, że co najmniej dwóch sprawców ukradło z garażu oraz pomieszczenia gospodarczego miedzy innymi pięć kół z alufelgami, kosiarkę elektryczną oraz podkaszarkę. Sprawcy skradziony łup załadowali na przyczepkę, a następnie odjechali – informuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. Funkcjonariusze wytypowali dwóch podejrzewanych. Policjanci spodziewali się, że mogą oni przebywać w rejonie ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, tam skierowano patrol. – Kontrolując ulicę, namierzył ich w trakcie rozładunku skradzionych rzeczy. 31 i 38-latek zostali zatrzymani – przekazuje nadkom. Słomski.

Na terenie posesji znajdowały się także rzeczy pochodzące z innych kradzieży; kolejne skradzione przedmioty znaleziono także w miejscu zamieszkania 31-latka, a w samochodzie, którym jeździł –  amfetaminę. – Dodatkowo wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się on pod wpływem zakazanych środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do badań w związku z tym, że wcześniej prowadził pojazd. Okazało się również, że nie ma uprawnień do kierowania samochodami. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – relacjonuje oficer.

31- i 38-latek usłyszeli zarzut kradzieży. Młodszemu z mężczyzn udowodniono także dwa włamania na terenie Osielska, kradzież na w miejscowości Niwy i posiadanie narkotyków. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w jego organizmie, to odpowie również za prowadzenia pod ich wpływem.

Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór, za przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

mk Autor