POLICJA 997 30 maj 2018 | Redaktor
Włamania do bankomatów. Policja szuka świadków [KOMUNIKAT]

Materiał ilustracyjny/fot. Policja

Minionej nocy w Bydgoszczy i okolicach Torunia nieznani sprawcy usiłowali włamać się do bankomatów. „Może byłeś tego świadkiem? Może zauważyłeś coś, co pomoże policjantom namierzyć sprawców? Prosimy o kontakt!” – wzywa policja.

Dziś w nocy, w Bydgoszczy przy ul. Twardzickiego 1 oraz w powiecie toruńskim: w Przysieku i w Złejwsi Wielkiej, nieznani sprawcy usiłowali włamań się do bankomatów. W każdym z przypadków były to bankomaty usytuowane w pobliżu marketów lub wewnątrz sklepu.

Z uwagi na podobieństwo działania sprawców istnieje duże prawdopodobieństwo, że była to ta sama osoba, bądź grupa osób.

O godz. 1:15 w miejscowość Przysiek, w gminie Zławieś Wielka doszło do usiłowania włamania do bankomatu wbudowanego w ścianę pasażu handlowego, w okolicach skrzyżowania DK 80 i ul. Leśnej.

Natomiast około godz. 1:30 sprawcy usiłowali się włamać do bankomatu w Złejwsi Wielkiej, wbudowanego w ścianę dyskontu spożywczego, na skrzyżowaniu DK 80 i ul. Handlowej. W nieustalonych okolicznościach doszło także do okopcenia maszyny.

Z kolei po godzinie 2:00 przy ulicy Twardzickiego 1 w Bydgoszcz pracownicy ochrony zauważyli w wolnostojącym bankomacie przy budynku handlowym ślady świadczące o próbie włamania do urządzenia.

We wszystkich przypadkach sprawcom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu i ukraść pieniędzy z kasetek. Powstałe straty wynikają z ewentualnych uszkodzeń automatów.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami proszą o kontakt ewentualnych świadków lub osoby, które zaobserwowały jakieś szczegóły mogące pomóc w ustaleniu sprawców tych przestępstw.

Policjanci z Bydgoszczy i Torunia proszą o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie pod nr 112.

 Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor