POLICJA 997 11 wrz 20:27 | kd
Wracamy do nocnego pożaru w Fordonie. Znamy szczegóły akcji gaśniczej [GALERIA]

fot. Bydgoszcz 998

Około godziny 2:45 pod numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Fordońskiej 438 w Bydgoszczy.

Do akcji niezwłocznie skierowano trzy zastępy z JRG 2 ( Fordońscy strażacy ). Strażacy mieli do przejechania zaledwie 1 kilometr. Po dojeździe dowódca poprosił o dodatkowe siły i środki. Z całego obiektu wydobywało się silne zadymienie, a od podwórza w ogniu znajdowała się drewniana klatka schodowa.

Precyzyjne działania pozwoliły na szybkie tłumienie największych płomieni. Ze względu na znaczne uszkodzenia klatki schodowej nie było możliwości wejścia na wyższe kondygnacje. W dalszych działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny z JRG 2, drabinę mechaniczną z JRG 3 oraz drabiny przystawne.

Przeszukanie budynku pozwoliło wykluczyć obecność osób poszkodowanych. Przy użyciu kamery termowizyjnej lokalizowano i jednocześnie likwidowano liczne zarzewia ognia.

Ze względu na silne zadymienie w budynku nieunikniona była praca w aparatach ochrony układu oddechowego. Na miejsce akcji skierowano najnowszy nabytek bydgoskich strażaków. Specjalistyczny średni samochód ze sprzętem ochrony układu oddechowego na podwoziu Iveco Eurocargo. Na jego wyposażeniu znajdują się między innymi aparaty oddechowe nadciśnieniowe, butle na sprężone powietrze czy specjalne maski oddechowe.

Nad ranem dokonano podmiany zmęczonych ratowników. Działania zakończono dopiero po godzinie 12. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było celowe podpalenie. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. W akcji udział brało 13 zastępów PSP i OSP.

 

Inf. Bydgoszcz 998

kd Autor