POLICJA 997 28 wrz 12:23 | kd
Wybuchowa historia. Niebezpieczny granat z czasów II wojny światowej znaleźli w magazynie firmy

Ręczny granat F-1 pochodzący z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z komendy w Świeciu. Na nietypowe znalezisko natrafił pracownik jednej z firm na terenie miasta podczas pracy w magazynie.

Wczoraj (27.09.21) ok 12.30 dyżurny komendy policji w Świeciu został poinformowany o znalezieniu niewybuchów. Na nietypowe znalezisko natrafił pracownik jednej z firm znajdujących się na terenie miasta. Całe szczęście, że zachował zdrowy rozsądek i powiadomił o swym odkryciu odpowiednie służby. Teren gdzie został on znaleziony zabezpieczali policjanci.

Na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy potwierdzili, że faktycznie jest to granat F1, który pochodzi z czasów II wojny światowej i może być niebezpieczny. Wybuchowe znalezisko zostało bezpiecznie wywiezione.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

podkom. Joanna Tarkowska
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

kd Autor